Arama

Üretim Tesisimiz

Tek Vardiyada 150 Milyon Kutu Üretim Kapasitesi

2012 yılında temelini attığımız üretim tesisimiz 2015 yılı sonunda 150 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hizmete açılmıştır. Tesisimiz Dilovası GEBKİM OSB’de bulunmaktadır. 80.000 metrekare alanda 44.000 metrekare kapalı alana sahip yeni fabrikamızda kullanılan tüm üretim ve laboratuvar ekipmanları, ilaç sektörünün en bilinen markalarına ait son teknoloji ile donatılmış ekipmanlar olmakla birlikte tüm cGMP ve cGLP gerekliliklerini karşılamaktadırlar.

Uluslararası standartlarda üretim cGMP ve cGLP’nin tüm gerekliliklerine uygun olan güncel teknolojiye sahip ekipmanlar ile oluşturulan verilerin tamamı saklanmakta ve geri kazanımı güvence altında tutulmaktadır. Üretim tesisimiz, Haziran 2015’te T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan üretim izni ve GMP (İyi Üretim Uygulamaları) onay belgesini, bu sene Kasım ayında da EU-GMP (Avrupa Birliği İyi Üretim Koşullarına Uygunluk) sertifikasını almıştır. Santa Farma olarak FDA standartlarını benimseme ilkelerimiz kapsamında ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 belgelerini almak üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bununla birlikte dünyada gelişmiş firmalarla paralel olarak Data Integrity (Veri Bütünlüğü) sistemini uygulamalara dahil edilmiştir. Tesisimiz bu alanda birçok uluslararası otoritenin denetiminden başarıyla geçmiştir.

Santa Farma, 80.000 metrekare arazi üzerine kurulu 44.000 metrekare kapalı alana sahip tesisinin tek vardiyada 150 milyon kutu üretim kapasitesi sayesinde Türkiye’nin tek vardiyada en fazla üretim yapabilen  ilaç şirketi olmuştur. Santa Farma Üretim Tesisleri'nde katı formlar için 15 ile 1.000 kg, yarı-katı formlar için 100 ile 1.250 kg ve sıvı formlar için 400 ile 13.000 litre arasında seri boyutlarında olmak üzere birçok formda ilaç üretilebilmektedir.

Fason Üretimde “Tavizsiz Güven”

Santa Farma, modern tesisi ve yüksek kalite anlayışı ile müşterilerine en iyi fason üretim hizmetini sunmayı, yerel ve uluslararası ilaç pazarlarında en çok güvenilen ve tercih edilen fason üretim firması olmayı hedeflemektedir. Fason üretimde en önemli unsurun “tavizsiz güven” olduğu anlayışını benimseyen Santa Farma, anlaşma sürecinden ürün transferlerinin sonuna kadar, düzgün ve hızlı bir iletişim ve işleyiş sağlanması için tüm süreçleri sıkı bir şekilde takip etmektedir. Yüksek kalite standartlarına sahip tesis ve deneyimli teknik kadronun birleşimi sayesinde, fason üretimi tercih eden firmalar, üretim operasyonlarına odaklanmak yerine satış ve pazarlama gibi kendi ana operasyonlarına odaklanabilmekte ve önemli miktarda maliyet avantajı yaratabilmektedirler.

 

Katı Formlar

     Yarı Katı Formlar  

    Sıvı Formlar

Tablet
Çekirdek, Film, Şeker ve Enterik Kaplama

     Krem

    Şurup

Sert Jelatin Kapsül
Granül, Pellet ve Tablet Dolumu

     Pomad

    Sprey/Damla

Süspansiyon için Toz
Şişe ve Saşe Dolumu

     Jel

 

Efervesan Tablet  ve Granül

   

 


Santa Farma Üretim Tesisleri’nde pellet üretimi de yapılabilmektedir.

Tüm yarı ürünler, hatalı ürünlerin ayırt edilebildiği elektronik kontrol sistemleriyle donanımlı, tam otomatik ambalaj hatlarında el değmeden ambalajlanmaktadır. Tüm ambalaj hatlarında entegre karekodlama sistemi mevcuttur.

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol 2550 m2 kapalı alana kurulmuş olan Kalite Kontrol Departmanı 4 bölümden oluşmaktadır.

  • Ürün/Hammadde Kontrol Laboratuvarı
  • Fiziksel/Kimyasal Analiz Laboratuvarı
  • Mikrobiyoloji Laboratuvarı
  • Validasyon ve Stabilite

Kalite kontrol çalışmalarının tamamı cGLP’nin tüm gerekliliklerine uygun olarak güncel teknolojiye sahip ekipmanlar ile gerçekleştirilmektedir. Oluşturulan verilerin tamamı saklanmakta ve geri kazanımı güvence altında tutulmaktadır.

Depo

Üretim tesisine bitişik olarak inşa edilmiş 1700 m2 kapalı alana sahip yeni depomuz 10.098 palet kapasiteye sahiptir.

BMS

Bina yönetim sistemi ile üretim tesislerindeki tüm alanlarındaki sıcaklık, nem ve basınç verileri 24 saat gözlenebilmekte, yönetilebilmekte ve raporlanmaktadır. 

Sağlık Çalışanı Mısınız?

Sağlık çalışanları haricindeki kişilerin bu bölüme girmemeleri ve sitemizin diğer sayfalarına geri dönmeleri önerilmektedir. Bu bölüme girmek için lütfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.

Evet Hayır