Arama

Sosyal Sorumluluk

TOPLUMA SORUMLULUK

İnsan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında yer alan evrensel olarak da kabul görmüş 10 ilkeyi destekliyoruz. "İnsana Duyarlılık” ve “İşe, İşyerine ve Topluma Saygı” bizi biz yapan öz değerlerimizdir.

ÇEVREYE SORUMLULUK

Gelecek nesillere, doğayı en azından teslim aldığımiz gibi emanet etmek görevimizdir. İnsan sağlığına verdiğimiz önem, çevre sağlığına verdiği önemle özdeştir. Modern üretim tesislerinde çevreye duyarlı teknolojilerle üretim yapar, hizmet alanının “sağlık” olduğunu unutmadan ve unutturmadan hizmet vermeyi sürdürür.

 

Çevreye duyarlı, doğaya saygılı üretim

Gerek iyi üretim uygulamaları açısından, gerekse çevreyle ilgili tüm genel uygulamalar açısından Santa Farma, özenli çalışmalar yürütmektedir. Santa Farma"nın insan sağlığına verdiği önem, çevre sağlığına verdiği önemle özdeştir. İnsan sağlığına duyduğu saygı, doğaya duyduğu saygının bir parçasıdır. Gelecek nesillere, doğayı en azından teslim alındığı gibi emanet etme mesajını aktarır. Bu sebeple modern üretim tesislerinde çevreye duyarlı teknolojilerle üretim yapar, hizmet alanının “sağlık” olduğunu unutmadan ve unutturmadan hizmet vermeyi sürdürür. "Çevre Yönetim Sistemi" dahilinde GMP kuralları yanında, çevre kanununun getirdiği yasa ve yönetmeliklere bütünüyle uymayı başlıca sorumluluğu olarak kabul eder.

Sağlığa sağlıklı, topluma sorumlu hizmet 

İnsan sağlığı ve yaşam kalitesi için tercih edilen çözümler sunma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Santa Farma’da “insana duyarlılık” öncelikli değerlerden biridir. Santa Farma, bu öncelikleri kapsamında, üretim uygulamalarından atık yönetimine kadar tüm süreçlerinin merkezinde insan sağlığını, çevre duyarlılığını ve topluma faydayı gözetmektedir. 

Santa Farmalılar, Santa Farma’nın temel değerleri ve arzulanan sosyal etkiyi temel alarak, ortak bir kurumsal sosyal sorumluluk bilincini sergilerler. Kurumsal gönüllülük kültürü ve sosyal sorumluluk kültürünün oluşturulmasına yönelik eğitim ve farkındalık çalışmalarının yapıldığı Santa Farma’da, sosyal sorumluluk çalışmalarının en temel önceliği sürdürülebilir olmalarıdır. 

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi

Santa Farma 2010 yılından beri Küresel İlkeler Sözleşmesi inisiyatifinde yer almaktadır. Birleşmiş Milletlerin sürdürülebilir kalkınma programında 17 adet hedef bulunmaktadır. Bu hedeflerin 9 tanesinde en önemli aktör özel sektör olmaktadır. Bir şirketin, hedefinin ne olduğu ne kadar önemli ise, bu hedefe nasıl ulaşacağı da o kadar önemlidir. Bunun “nasıl yapılacağının’’ cevabı ise, Birleşmiş Milletlerin kalkınma hedefleri ile Küresel Sözleşme ilkelerinde bulunmaktadır. Küresel ilkeler sözleşmesi, özel sektöre hedeflerine ulaşma yolunu tayin eder. Santa Farma, bu sözleşmeye taraf olarak, üretiminden Ar-Ge süreçlerine kadar farklı alanlarda çevre duyarlılığı ve insana saygı ilkelerini taahhüt altına almıştır. Santa Farma, Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Raporlarıyla bu alanda yaptıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaşmaktadır.

 

Santa Farma Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Raporu 2020'yi indirmek için tıklayınız.

 

Sağlık Çalışanı Mısınız?

Sağlık çalışanları haricindeki kişilerin bu bölüme girmemeleri ve sitemizin diğer sayfalarına geri dönmeleri önerilmektedir. Bu bölüme girmek için lütfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.

Evet Hayır