Arama

Kurumsal Kimlik & Video

Yeni Logomuz ve Temel Simgesi 

Santa Farma'nın eski ve yeni logosunun temel simgesi piramittir ve bu simge logomuza üçgen şeklinde yansıtılmıştır. Bilindiği gibi piramitler, tabandan yükselip bir noktada birleşen dört üçgenden oluşurlar.

Santa Farma Piramitini oluşturan bu üçgenlerden her biri, kuruluşumuzdan itibaren, Santa Farma'nın temel değerlerini ifade etmektedirler. Bu değerlerimiz ise; insana duyarlılık, gelişime açıklık, akılcı güç ve işe, işyerine, topluma saygıdır.

Yılanın Anlamı

Eski logomuzun içinde yer almış olan yılan simgesi, yeni logomuzda kıvrım olarak muhafaza edilmiştir. Yılan tarih boyunca çeşitli uygarlıklarda, sağlık ve akılcı gücün simgesi olarak algılanmış ve ilaç yapımında kullanılmıştır. Bu simge Santa Farma 'nın insan sağlığına hizmet için var olduğunu, bu hizmeti verirken de daima akılcı gücünü kullanacağını ifade etmektedir.

Renkler

Eski ve yeni logomuzda kullanılmış olan beyaz renk, temizliği, saflığı, barış ve istikrarı betimlemekte ve şirketimizin iş yapma kültüründeki ilkeleri ifade etmektedir. Mavi renk, dengeli birlikteliği, sadakati ve güçlü inançları ifade etmekte; sonsuzluğu, uzak görüşlülüğü ve ileriye dönük gelişmeyi simgelemektedir. Ayrıca huzurlu bir iş ortamını hatırlattığı için eski logomuzda olduğu gibi yeni logomuzda da yer almıştır. Kırmızı renk, enerjiyi, gücü, ataklığı ve bir işi sonuna kadar götürme kararlılığını ifade etmektedir. Yüzünü geleceğe ve sürekli gelişmeye çevirmiş olan şirketimiz, bu özellikleri nedeni ile kırmızı renge yeni logosunda yer vermiştir.

 

Logo Hakkında

 

 Santa Farma Logo 

 

 

 

Sağlık Çalışanı Mısınız?

Sağlık çalışanları haricindeki kişilerin bu bölüme girmemeleri ve sitemizin diğer sayfalarına geri dönmeleri önerilmektedir. Bu bölüme girmek için lütfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.

Evet Hayır