Arama

IOE BAŞKANI EROL KİRESEPİ’NİN GÖREV SÜRESİ BİR YIL DAHA UZATILDI

140’tan fazla ülkeden 150’nin üzerinde işveren teşkilatını temsil eden Uluslararası İşverenler Teşkilatı’nın 2017’den bu yana Başkanlık görevini yürüten Erol Kiresepi’nin görev süresi bir yıl daha uzatıldı.

 

 

Bu yıl yüzüncü yılını kutlayan Uluslararası İşverenler Teşkilatı’nın (IOE) 2017’den beri Başkanı olan, Santa Farma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Başkan Vekili Erol Kiresepi’nin görev süresi bir yıl daha uzatıldı.

Her yıl Mayıs veya Haziran aylarında gerçekleştirilen IOE Genel Kurulu, pandemi nedeniyle 24 Kasım tarihinde sanal ortamda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da tüm delegelerin oybirliğiyle görev süresi bir yıl daha uzatılan Kiresepi, küresel ölçekte en geniş temsil gücüne sahip işveren teşkilatının başkanlığını, bir sonraki IOE Genel Kurulu’na kadar sürdürecek.
 

“100 yıldır IOE’ye rehberlik eden ilkelerin göstergesi”

Erol Kiresepi, Genel Kurul’a hitaben yaptığı konuşmada, “IOE kurulduğu tarihten bu yana, iki dünya savaşı ve tarihte hiç olmadığı kadar gelişen küreselleşme gibi zorlu süreçlere tanık olmuştur. IOE sahip olduğu değerler ile diyaloga, işverenler arası dayanışmaya, serbest piyasa ekonomisine ve çok taraflı uluslararası sisteme koşulsuz destek vermektedir, IOE bünyesinde temsil edilen 50 milyondan fazla şirket ve milyonlarca işletme bu değerlere bağlılık göstermektedir” ifadelerini kullandı. Kiresepi, 100 yıldır IOE’ye rehberlik eden ilkelerin ve bu kuruluşun üzerine inşa edildiği değerlerin, işverenlerin korona virüs pandemisiyle mücadelesine de ışık tuttuğunu ve çok taraflı uluslararası sisteme işverenlerin daha da etkin katılımıyla, özel sektörün gelişimine katkı vermeye devam edeceklerini vurguladı.

 

“Kiresepi’nin gösterdiği üstün başarının bir göstergesi olmuştur”

Erol Kiresepi’nin görev süresinin bir yıl daha uzatılması ile ilgili KİPLAS ise şu açıklamayı yaptı:

“Kiresepi’nin böylesine önemli ve zorlu bir dönemde, görevine bir yıl daha devam etmesine karar verilmesi ve bu kararın 140’tan fazla ülkeden 150’nin üzerinde işveren teşkilatını temsil eden tüm delegelerin oybirliği ile alınması, Türk işverenlerinin uluslararası düzeyde artan temsil gücünün ve Kiresepi’nin gösterdiği üstün başarının bir göstergesi olmuştur. Sendikamızın 1977’den bu yana, Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkan Vekilimiz Sayın Kiresepi’yi bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

 

Santa Farma hakkında

Türkiye’nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan ve 75. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.

Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

KİPLAS Hakkında

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası KİPLAS 1961 yılından beri faaliyet gösteren bir işveren teşkilatıdır. Kimya, lastik, plastik, boya, petrokimya, kauçuk, kompozit olmak üzere sektörün her sahasında faaliyet gösteren 79 üyesi bulunmaktadır.

KİPLAS, üyelerine verdiği hizmetleri Endüstri İlişkileri ile Teknik Eğitim-Danışmanlık olmak üzere iki ana başlıkta yoğunlaştırmıştır. “Hukuk ve Sosyal İlişkiler Müdürlüğü”  endüstri ilişkileri sahasında firmaların bireysel çalışma ilişkilerini yönlendiren ve insan kaynakları yönetimini de içeren toplu iş sözleşmesi, dava takibi, hukuki danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. 

 “Teknik İşler ve Eğitim Müdürlüğü” ise “işyeri güvenliği, çevre, kimyasal maddelerin sınıflandırılması, etiketlenmesi ve taşınması ile ilgili uluslararası ve ulusal mevzuat ve endüstriyel riskler (teknik emniyet, yangın güvenliği) konularına yönelik eğitim, danışmanlık ve bağımsız saha denetimi hizmetlerini yürütmektedir. Detaylı bilgi için www.kiplas.org.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Çalışanı Mısınız?

Sağlık çalışanları haricindeki kişilerin bu bölüme girmemeleri ve sitemizin diğer sayfalarına geri dönmeleri önerilmektedir. Bu bölüme girmek için lütfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.

Evet Hayır