Arama

Santa Farma dünya çapındaki etkinliklerde adını duyurmaya devam ediyor

Türk ilaç sektörünün önde gelen yerli firmalarından olan Santa Farma global pazarların da önder oyuncularından olma yolunda aktivitelerine hızla devam ediyor.  

24-26 Ekim 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt  kentinin Messe Fuar Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası İlaç Endüstrisi Fuar ve Konferansı CPhI Worldwide 2017’ye ikinci kez kendi standı ile katılan Santa Farma; Dilovası GEBKİM OSB’de 80 bin metrekare alana kurulu, en son teknoloji ve üretim standartlarıyla donatılmış, EU-GMP, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 sertifikalı üretim tesisi, aynı tesis bünyesinde faaliyete giren Ar-Ge merkezi ve ürün portfoyü ile fuardaki pekçok katılımcı firmadan ve sağlık profesyonelinden yoğun ilgi gördü.
 


 

Frankfurt’un Messe Fuar Merkezinde geçen hafta sona eren fuara 153 farklı ülkeden 2.500 firma ve 45.000 ilaç sektörü profesyoneli katıldı. Türkiye’den 27 firmanın yer aldığı fuar küresel tedarikçilerin, global ilaç üreticilerinin ve üretim ortakları arayan ziyaretçilerin yanı sıra hammadde, makine, ambalaj çözümleri, sözleşme hizmetleri veren firmaları bir araya getirdi.

Ana faaliyet alanı jenerik ilaç geliştirimi, üretimi ve pazarlaması ile fason üretim ve jenerik ilaç ihracatı olan Santa Farma gerçekleştirilen fuara tam kadro katıldı.

Santa Farma Stratejik Planlama Direktörü Sami Kiresepi, “Bu önemli fuara katılım Santa Farma’nın büyümesine katkı sağlayacak yeni iş modellerinin tespiti açısından büyük önem taşıyor. İlerleyen yıllarda da bu önemli fuarda Santa Farma olarak yer alarak Türk İlaç Sektörü’nün ihracatta önde gelen yerli firmalardan olma, fason üretimde tercih edilen Türk Firması olma ve global ilaç üreticilerinin Türkiye pazarında öncelikli tercih ettiği partner olma hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Sağlık Çalışanı Mısınız?

Sağlık çalışanları haricindeki kişilerin bu bölüme girmemeleri ve sitemizin diğer sayfalarına geri dönmeleri önerilmektedir. Bu bölüme girmek için lütfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.

Evet Hayır